Словник сучасної української мови обрав слово 2019 року — «диджиталізація»

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Словник сучасної української мови та сленгу «Мислово» обрав словом 2019 року слово «диджиталізація».

Основними критеріями при виборі слова року є його популярність і соціальна значущість. У «Мислові» зазначають, що «диджиталізація» означає зміни в усіх сферах суспільного життя, пов’язанні з використанням цифрових технологій.

«Слово являє собою спрощену форму більш точного терміну «цифрова трансформація» та є проявом глобальної цифрової революції. Інші світові тренди, такі як зміна клімату чи проблеми ґендерної ідентичності, не набули суттєвого поширення в українській публічній дискусії. Термін з великим відривом очолив список найвідвідуваніших слів словника, а кількість його переглядів зросла на 1,535% у порівнянні з минулим роком», — зазначили у «Мислові».

У словнику додають, що хоча цього року перемогло неполітичне слово, усі інші претенденти відображали політичні події: «Зе», «монобільшість», «турборежим», «розведення», «червоні лінії», «полонені».

Торік словник сучасної української мови «Мислово» обрав словом року «Томос», у 2017 році — «безвіз», а у 2016-му — «корупція».

Словник «Мислово», створений у 2012 році, є інтерактивним проєктом з розвитку сучасної української мови та сленгу, слова та визначення до якого пишуть користувачі. «Мислово» обирає слово року всьоме.