Особовий займенник they (вони) став словом року за версією американського тлумачного словника Merriam-Webster. Про це повідомляє видання Los Angeles Times.
Фахівці з мов у Merriam-Webster заявили, що в цьому році кількість запитів з цим словом зросла на 313%. «Маю визнати, це дивно для мене. Це слово, яке ми всі знаємо і любимо. Так багато людей говорили про нього», — сказав Пітер Соколовський, лексикограф і редактор Merriam-Webster.
Соколовський і його команда відстежують пошукові сплески. Сплеск пошуків займенника they стався з появою моделі-трангендера Oslo Grace на модних подіумах. Північний каліфорнієць ідентифікує себе як трансгендерну особу.
Ще один сплеск популярності цього слова стався у квітні, коли член палати представників США Праміла Джаяпал виступала за законодавство про права ЛГБТ. Вона розповіла, що її дитина не асоціює себе зі своєю статтю, і закликала законодавців видавати закони з «любов’ю, а не страхом».
Merriam-Webster недавно додав нове визначення у свій онлайн-словник, щоб відобразити використання займенника «вони» щодо особи, чия гендерна ідентичність не є однозначною — чоловік чи жінка. «Займенник «вони» — це спосіб для тих, хто пише, уникати припущень про стать, коли це невідомо», — зазначили в асоціації.
- Минулого року Merriam-Webster назвав словом року «справедливість». Саме це слово найчастіше шукали користувачі на сайті.
- Оксфордський словник англійської мови назвав словом 2019 року climate emergency (кліматична НС). У шортлист увійшли climate action (боротьба зі зміною клімату), climate denial (кліматичне заперечення), eco-anxiety (екотривожність), extinction (вимирання) і flight shame (літати соромно).