Під Офіс президента активісти та люди, які живуть з ВІЛ, принесли новорічну ялинку, розфарбовану в чорний колір та прикрашену пустими пляшками від ліків. Про це повідомила виконавчий директор БФ «Пацієнти України» Інна Іваненко на своїй сторінці у Facebook.
«У кого Миколайчик, а хто прийшов до Президента з чорною ялинкою. 92 тисячі ВІЛ-позитивних пацієнтів можуть померти, бо МОЗ завалило закупівлю антиретровірусних препаратів», — написала Іваненко.
На сторінці акції у Facebook повідомили, що десятки тисяч українців, які живуть з ВІЛ, у 2020 році будуть вимушені перервати лікування через відсутність ліків.
«Міністерство охорони здоров’я провалило закупівлю препаратів, необхідних для постійного лікування ВІЛ-позитивних людей. За оцінками БО [благодійної організації] «100% життя», до 92 тисяч людей, які живуть з ВІЛ, можуть залишитися без лікування. Активісти та пацієнти проситимуть Президента вирішити ситуацію із забезпеченням їх ліками», — вказано у повідомленні.
Пацієнти передали звернення в Офіс президента, аби там посприяли закупівлі ліків, повідомляє hromadske. За словами Іваненко, ВІЛ-позитивні особи не можуть самостійно придбати собі ліки, оскільки вони не продаються в Україні.
Пацієнти мають приймати препарати щодня протягом усього життя. Переривання вживання може призвести до розвитку резистентності вірусу до ліків і зробить терапію недієвою.
- На початку червня Міністерство охорони здоровʼя затвердило новий клінічний протокол лікування та профілактики ВІЛ-інфекції, згідно з яким усі інфіковані люди, незалежно від кількості вірусу в крові, мають право на довічне безкоштовне лікування.
- У Сполучених Штатах у квітні вчені представили відразу дві нові розробки в лікуванні ВІЛ. Дослідники з Піттсбурзького університету представили інноваційний підхід до імунотерапії, який не ховає ВІЛ від імунної системи, а знаходить і вбиває його. Водночас Управління з питань харчових продуктів та медикаментів США зареєструвало новий препарат для боротьби з ВІЛ.
- У столиці Великої Британії Лондоні лікарі зафіксували другий за світову історію випадок вилікування від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ).
- Попри досягнуті успіхи, епідемія триває. Щороку від ВІЛ/СНІДу помирає близько 1 млн осіб. Сьогодні близько 37 млн людей в усьому світі живуть з ВІЛ.