У Кропивницькому СІЗО запровадили особливий режим. Напередодні там стався бунт арештованих

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Адміністрація Державної кримінально-виконавчої служби запровадила особливий режим у Кропивницькому слідчому ізоляторі через бунт арештованих, повідомляється на сторінці відомства у Facebook.

«Зважаючи на випадок групової непокори серед осіб, узятих під варту, що мав місце 16.12.2019 в державній установі «Кропивницький слідчий ізолятор», керуючись статтею 19 Закону «Про попереднє ув’язнення», начальником Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань і пробації Міністерства юстиції прийнято рішення про запровадження в установі особливого режиму», — йдеться у повідомленні.

На період дії особливого режиму в СІЗО посилили охорону, нагляд за ув’язненими та засудженими, припинені всі заходи, що проводяться з увʼязненими, а також надання побачень і приймання посилок і передач. Зазначається, що особливий режим може бути запроваджено строком до 30 днів.

Що сталося?

Ексголова служби виконання покарань Сергій Старенький напередодні розповів, що з СІЗО намагалися вивезти «смотрящих» за цим ізолятором до ізолятора поліції. «Коли намагалися вивезти головного смотрящого, Арсена, працівники не дуже цьому сприяли, дозволили йому вільно переміщатися. Це дозволило йому закликати інших вʼязнів до непокори», — розповів Старенький. Цей «смотрящий» зміг втекти до кабінету психолога, де побив жінку через особистий конфлікт. «Почалася заворуха, почали виходити вʼязні, забирати ключі у працівників, самі працівники СІЗО потікали», — додав він.

Старенький додав, що не було подано сигналу тривоги, а працівників ізолятора відпустили додому.

Очільник Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Балонь повідомив, що обговорив ситуацію у СІЗО з міністром юстиції Денисом Малюською. «Це питання повністю контролюється міністерством і обласною державною адміністрацією. Наразі правоохоронні органи проводять роботу в межах своїх повноважень», — додав він.

  • 27 травня в Південній виправній колонії № 51 в Одесі на Люстдорфській дорозі почався бунт вʼязнів. У будівлі пенітенціарної установи сталася пожежа. У поліції зазначили, що під час бунту постраждали четверо працівників колонії.
  • Міністерство юстиції вирішило розформувати Південну колонію № 51 в Одесі, де увʼязнені влаштували бунт.