Генерал-майор Дмитро Марченко, якого підозрюють у закупівлі неякісних бронежилетів для ЗСУ, вийшов із СІЗО під заставу.
19 млн грн застави за генерала Марченка вніс пʼятий президент України Петро Порошенко, ще 1 млн грн назбирали на марафоні на підтримку генерала.
Сам же Марченко вважає, що кримінальне провадження щодо нього замовив один з виробників бронежилетів. Також він додав, що не мав відношення до закупівлі бронежилетів, а лише здійснював контроль їх якості.
Генерал додав, що його тримали під вартою з метою психологічного тиску.
У чому підозрюють Марченка?
За версією ГПУ, Міноборони планувало закупити 20 тис. бронежилетів, які не мали необхідних балістичних характеристик. «В умовах дощу тканина пробивалася. Встановлено, що виробник використовував у бронежилетах набагато менше шарів тканини, ніж повинно бути. У квітні було поставлено 4 тис. бронежилетів. Насправді вони не відповідали технічним умовам. Пластини були неякісні», — розповів керівник групи прокурорів ГПУ Микола Середа.
Він підкреслив, що браковані бронежилети прийняли на склади Міноборони під тиском заступника міністра оборони, імʼя якого Середа не назвав. За його словами, загалом було поставлено 11 тис. неякісних бронежилетів.
Саме генерала Дмитра Марченка звинувачують у причетності до закупівлі партії неякісних бронежилетів «Корсар».
- У середині липня голова Держбюро розслідувань Роман Труба заявив, що керівництво Міністерства оборони може бути причетним до закупівлі партії з 11 тис. бракованих бронежилетів у 2019 році.
- 9 липня Державне бюро розслідувань оприлюднило фрагменти записів телефонних розмов за участі посадовців Міністерства оборони про поставку бракованих бронежилетів. Аудіозапис опублікували на YouТube. За інформацією ДБР, записи свідчать про те, що чиновники Міноборони знали, що бронежилети прострілюються, але все одно взяли продукцію у виробника.
- 11 листопада суд заарештував генерал-майора, начальника Головного управління Міноборони Дмитра Марченка. Йому призначили утримання під вартою або заставу в 76 млн грн. Суму застави потім зменшили до 20 млн грн.