Суд визнав голову НАБУ Ситника корупціонером

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Сьогодні, 13 грудня, Рівненський апеляційний суд не задовольнив апеляційну скаргу захисту очільника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника та визнав його винним у справі щодо відпочинку в елітних мисливських угіддях господарства «Поліське-Сарни» в Рівненській області.

Про це в коментарі theБабелю повідомив адвокат Ситника Владислав Кіча.

«Суд постановив рішення Сарненського суду Рівненщини залишити без змін», — зазначив адвокат.

Тепер директор НАБУ зобовʼязаний заплатити штраф у розмірі 3 400 грн.

Разом з тим адвокат Ситника наголосив, що прямої норми законодавства, що після такого рішення суду Ситника мають звільнити з посади директора НАБУ, нема.

В НАБУ ситуацію наразі коментувати відмовляються.

Справа Ситника

Очільника НАБУ підозрювали в тому, що він не задекларував елітний відпочинок, який йому оплачували треті особи. Йому закидали, що кілька років поспіль директор НАБУ проводив час на елітній базі відпочинку на Рівненщині. Оплачував відпочинок Ситника Микола Надейко. Саме він розповів прокуратурі про ці факти.

За словами Надейка, за період з 2017 до 2019 року голова НАБУ відпочив там 5 разів. За кожен відпочинок було заплачено в середньому близько 100 тисяч гривень. Оплату повністю на себе брав Надейко, який видавав гроші не тільки на проживання в готелі, а й на їжу та дорогі розваги.

У травні Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження стосовно директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

У вересні 2019 Сарненський суд Рівненської області визнав Ситника винним у порушенні встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків (ч. 1 ст. 172-5 Кодексу України про адмінправопорушення) та оштрафував на 3 400 гривень.