В італійському місті Пʼяченца знайшли картину австрійського художника Густава Клімта «Портрет жінки», вартість якої оцінюється в €60 мільйонів. Полотно було вкрадене в 1997 році і входило до списку найбільш розшукуваних предметів мистецтва Італії, пише The Guardian.
10 грудня 2019 року «Портрет жінки» виявив працівник одного з муніципальних підприємств Пʼяченци, який чистив стіни галереї Річчі Одді від плюща. Він побачив закриту залізними дверима порожнину в стіні; всередині лежала картина, загорнена в чорний пакет для сміття. Співробітники галереї впізнали в ній «Портрет жінки» Клімта. Вони вивчили печатки і штампи на звороті полотна і припустили, що знахідка є оригіналом (раніше спливало близько шести або семи підробок «Портрета жінки»). Однак остаточно її справжність визначить експертиза.
Вважається, що крадії планували повернутися по полотно Клімта, але не зуміли зробити це через посилені заходи безпеки в галереї Річчі Одді. Очільник департаменту культури мерії Пʼяченци Джонатан Папамаренг піддав сумніву цю версію. По-перше, за його словами, після крадіжки територію галереї ретельно оглядали. По-друге, полотно дуже добре збереглося.
«Воно у відмінному стані. Важко повірити, що воно впродовж 22 років було заховано в стіні, близько до землі й рослин», — цитує Папамаренга агентство Reuters.
Густав Клімт написав картину «Портрет жінки» в 1916 або 1917 році. У 1925-му полотно купив аристократ з Пʼяченци Джузеппе Річчі Одді. Колекціонер заповідав своє зібрання предметів мистецтва місту, і після його смерті їх виставили у галереї, яка отримала його імʼя. «Портрет жінки» був найціннішим експонатом галереї Річчі Одді.
- Новий портрет національного героя і лідера мексиканської революції 1910 року Еміліано Сапаті спричинив обурення місцевих жителів. Сапаті на ньому зображений оголеним і на високих підборах.
- Роботу Мауріціо Каттелана з бананом, приклеєним до стіни скотчем, продали на виставці сучасного мистецтва«Арт-Базель» у Маямі за $120 тисяч. Мауріціо Каттелан працював над ідеєю інсталяції близько року. Щоразу під час подорожей художник приклеював банан до стіни готельної кімнати, в якій зупинявся. Розмірковуючи над скульптурою у вигляді банана, Каттелан створив кілька версій: банан зі смоли і бронзи, потім банан, пофарбований бронзовою фарбою. Але врешті повернувся до оригінальної ідеї зі звичайним бананом.
- У Данії картину художника Tal R хочуть розрізати і використовувати для створення годинників. Художник — проти.
- Французький художник JR для свого нового проєкту сфотографував увʼязнених вʼязниці суворого режиму в місті Техачапі, на півдні Каліфорнії. Всі зроблені знімки він поєднав у масштабну роботу, яку розмістив на території установи.