Венеційська комісія погодилася з правом України захищати державну мову, але дала рекомендації щодо закону про нацменшин, до яких прислухаються. Про це уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова розповіла під час пресконференції.
«Комісія погодилася з правом України на захист і популяризацію своєї державної мови. Вони відзначають як позитив, що в цьому законі закладена можливість будь-якому громадянину вивчити державну мову. Але там є і рекомендації, до яких Україна, певною мірою, дослухається. Зокрема, готується закон про нацменшини, де всі побажання будуть прийняті до розгляду» , — сказала Монахова.
Мовний омбудсмен додала, що Україна готує відповідь на рекомендації комісії. «Ми готуємо репліки наші на ці зауваження. Тому працюємо. Закон є. Він чинний. Ми маємо його виконувати», — додала вона.
- 6 грудня 2019 року Венеційська комісія закликала Україну ухвалити закон про нацменшини та переглянути закон про мову.
- 16 липня в Україні набув чинності закон про державну мову. Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» гарантує використання української мови в державному управлінні, сфері послуг, освіті та медіа.
- Пізніше Кабмін схвалив стратегію популяризації української мови «Сильна мова — успішна держава», яку планують реалізувати до 2030 року.
- Станом на 2018—2019 навчальний рік в Україні 194 російськомовні середні школи, з них 43 приватні. Міністерство освіти та науки з вересня 2020 року почне переводити всі ці школи на українську мову викладання.