Bihus.Info: Кухарі та вантажники «профінансували» партію Зеленського на майже 20 млн грн

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

У третьому кварталі 2019-го партію «Слуга народу» фінансували компанії, чиї печатки знайшли в квартирі Олега Семенова, — радника голови Херсонської облради та фігуранта у справі про вбивство активістки Катерини Гандзюк Владислава Мангера. Більшість з цих фірм фіктивні — їхні власниками зазначено кухарів та вантажників.

Про це йдеться у розслідуванні програми Bihus.Info.

В офіційному списку донорів «Слуги народу» за третій квартал 2019 року — 12 фізосіб та три десятки фірм. За липень, серпень і вересень вони переказали партії майже 100 млн грн. Майже 20 млн гривень політсилі дісталося від шести компаній — «Агро Ленд», «Веб-Ротор», «Леонол», «Саквояж-ЮТ», «Артінвестбуд» та «ФГ «Екопівдень».

Фірми мають адреси реєстрацій в різних частинах країни, але їхні печатки та чекові книжки правоохоронці влітку знайшли в одній з херсонських квартир, коли прийшли з обшуком. Ця квартира належить Олегу Семенову — раднику Мангера.

Сам Семенов, у квартирі якого знайшли документи фірм, що перераховували гроші «Слузі народу», на зв’язок із журналістами так і не вийшов. А Владислав Мангер заявив, що стосунку до «фінансових справ» свого радника він не має: «Він у мене радник на громадських засадах. А його бізнесом та фінансовими справами я взагалі не опікуюсь».

Журналісти також з’ясували, що більшість фірм, які фінансували партію «Слуга народу», мають ознаки фіктивності, а їхні власники — кухарі та вантажники.