НБУ вводить в обіг нові монети та банкноти. Пʼять гривень стануть металевими вже у грудні

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Національний банк вводить в обіг нові монети 5 і 10 гривень та оновлені банкноти 50 і 200 гривень. Про це повідомляють у пресслужбі НБУ.

У Нацбанку заявили про завершення переходу на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, який «містить надійніші та захищеніші від підробок банкноти, забезпечує зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави».

Металеві 5 гривень уведуть в обіг 20 грудня цього року. Того ж дня з’являться оновлені банкноти номіналом 50 гривень.

25 лютого 2020 року в обігу з’являться оновлені банкноти номіналом 200 гривень.

А у другому кварталі 2020 року в обіг введуть металеві 10 гривень.

У НБУ розповідають, що дизайн оновлених банкнот наслідує банкноти нового покоління гривні номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень. Вони містять основні зображення банкнот 50 та 200 гривень попередніх зразків, мають аналогічні розміри та подібну кольорову гаму.

«Водночас обидві оновлені банкноти мають посилений захист. Так, покращено рельєфність елементів друку, зокрема елементу для людей з вадами зору. Змінено й удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист, серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти», — додають у пресслужбі.