Вчені прийшли до висновку, що надлишок штучного освітлення в нічний час доби призводить до скорочення популяції комах, пише The Guardian.
Екологи з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі звернули увагу, що найбільше від штучного освітлення страждають метелики, що літають навколо ламп, які вони сприймають за Місяць. Третина таких метеликів гине до ранку.
Крім того, смертельну небезпеку представляють автомобільні фари, що призводить до загибелі 100 млрд комах за літо в одній тільки Німеччині.
Вчені також зазначають, що штучне світло заважає комахам знайти пару в деяких видах, а також водойми та території для розмноження. Також комахи стають жертвами хижаків, завдяки покращеній за допомогою штучного світла видимості.
Фахівці вважають, що в цій ситуації може допомогти просте відключення непотрібних джерел освітлення, а також налаштування ліхтарів, яке дозволить уникнути небажаних відтінків і мерехтінь.
- У лютому повідомляли, що комахи вимирають і протягом наступних 100 років можуть повністю зникнути, що матиме катастрофічні наслідки для екосистем планети.
- Кількість тварин, що живуть у лісах, за останні десятиріччя значно зменшилася. З 1970 року їх стало менше у два рази.