Кількість тварин, які живуть у лісах, за останні десятиліття значно зменшилася. З 1970 року їх стало менше більш ніж удвічі, йдеться в звіті Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), який цитує Die Nachrichten.
Найбільш ураженими категоріями у тваринному світі дослідники називають амфібій, наприклад жаб, а також ссавців, зокрема мавп і лісових слонів. Основною причиною безпрецедентного скорочення кількості диких тварин є втрата середовища існування, зокрема внаслідок вирубування лісів.
Член ради WWF Крістоф Гайнріх заявив, що вимирання тварин може негативно вплинути на здатність лісів зберігати парникові гази, що призведе до жорсткішої кліматичної кризи.
Для дослідження науковці використали дані щодо 268 видів хребетних і 455 популяцій тварин.
- У Малайзії помер останній у країні самець суматранського носорога. Про смерть Тема, який жив у заповіднику на острові Борнео, оголосили 27 травня.
- В екологічних системах майбутнього домінуватимуть дрібні комахоїдні тварини з низькою тривалістю життя, так звані «універсали» — гризуни, горобині та інші, які здатні адаптуватися навіть до найбільш несприятливого для життя середовища. Менш адаптивні види, так звані «спеціалісти» — особливо великі, наприклад, носороги чи орли, скоріше за все, стануть жертвами нового глобального вимирання і зникнуть.
- Міжурядова група експертів з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES) опублікувала доповідь про загрозу зникнення мільйона видів тварин і рослин через вплив людини на навколишнє середовище.