У Генеральній прокуратурі створили інвентаризаційну комісію, яка буде моніторити процес передачі кримінальних справ Майдану від ГПУ до Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, СБУ та Нацполіції. Про це заявив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.
«Станом на зараз ми передали майже всі кримінальні провадження, у Генпрокуратурі залишилося трохи понад 10 справ, — розповів Рябошапка. — Більша частина була передана до ДБР, істотна частина до НАБУ, Нацполіції та СБУ».
Рябошапка додав, що процес передачі «займе певний проміжок часу» через великий обсяг матеріалів. Він також запевнив, що жодна з кримінальних справ Майдану, які зокрема стосуються вбивств Небесної сотні, не буде втрачена.
«Усі справи інвентаризуються, впорядковуються. При ГПУ створена інвентаризаційна комісія за участю громадських активістів, представників ДБР. Громадські активісти та члени сімей Небесної сотні увійдуть до комісії та спостерігатимуть, як відбувається процес передачі, вони здійснюватимуть громадський моніторинг передачі та подальшого розслідування кримінальних справ Майдану», — додав Рябошапка.
За словами генпрокурора, фізично матеріали справ залишатимуться у сховищах ГПУ, перевозитимуть томи матеріалів до інших правоохоронних органів поетапно.
Глава ДБР Роман Труба додав, що у відомстві вже створили слідчий підрозділ зі справ Майдану, до якого увійшли 25 осіб.
- 18 листопада директор ДБР Роман Труба повідомив про створення підрозділу з розслідування злочинів, вчинених під час Євромайдану.
- Екскерівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що новопризначений керівник Департаменту нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених під час Майдану, Віктор Мисяк до цього ніколи не розслідував справи Євромайдану, а навпаки — «виконував волю керівництва про блокування розслідування справ».
- ГПУ почала розслідувати можливу втрату частини матеріалів справи про вбивства учасників Євромайдану у лютому 2014 року.
- 15 листопада адвокат родин постраждалих на Євромайдані Євгенія Закревська заявила, що Верховна Рада не встигла проголосувати за норму про забезпечення слідства щодо справ Майдану, і тепер до грудня розслідування заморожується, оскільки 20 листопада Генпрокуратура втрачає функції слідства.