Суд відпустив лідера Радикальної партії Ляшка під особисту поруку Сюмар і Волинця

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Бориспільський суд обрав запобіжний захід колишньому народному депутату і лідеру Радикальної партії Олегу Ляшку у вигляді особистої поруки у справі про бійку з нардепом від «Слуги народу» Андрієм Герусом. Ляшка відпустили під поруку нардепів Вікторії Сюмар («Європейська солідарність») та Михайла Волинця («Батьківщина»).

Ляшка підозрюють у завданні легких тілесних ушкоджень за статтею ч. 2 ст. 346 (погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 4 до 7 років.

Прокуратура просила суд обрати запобіжний захід для Ляшка у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави, оскільки «він є відомою людиною, має зв’язки у органах державної влади і може впливати на потерпілого Геруса». Ляшко себе винним не визнає, а справу проти нього називає сфальсифікованою за командою генпрокурора Руслана Рябошапки.

Він називав Геруса «російським слугою» через його ініціативи щодо закупівлі електроенергії в Росії і зажадав від Служби безпеки, генпрокурора і Національного антикорупційного бюро порушити справу проти Геруса.

«В аеропорту я підійшов до Геруса і висловив йому в очі свої претензії, а він почав застосовувати фізичну силу. Ніякої бійки і фізичних ушкоджень не було», — заявив Ляшко.

Що за справа?

6 листопада Герус побився з лідером Радикальної партії Олегом Ляшком. Приводом для конфлікту став дозвіл купувати електроенергію у країн, які не входять до Європейського енергетичного співтовариства. Автор ініціативи — голова енергокомітету Ради Андрій Герус. За його словами, змінами планувалося дозволити імпорт з Білорусі, щоб збільшити конкуренцію на ринку.

Сам Герус на сторінці у Facebook назвав Ляшка «захисником бізнесу Ахметова». «Забутий усіма Ляшко мене чекав в аеропорту «Бориспіль», щоб влаштувати шоу-провокацію. Знижена на 15% ціна електроенергії і повна готовність до зими ніяк не влаштовує «немонополістів», і вони вдаються до все більш витончених способів вести свій бізнес», — написав він.