США ще на 90 днів відклали введення обмежень щодо Huawei

Автор:
Ольга Березюк
Дата:

Міністерство торгівлі США оголосило, що воно продовжить на 90 днів тимчасову загальну ліцензію для компанії Huawei та її філій.

«Розширення тимчасової генеральної ліцензії дозволить операторам і надалі обслуговувати клієнтів у деяких найвіддаленіших районах США, які в іншому разі залишаться в темряві», — заявив міністр комерції Вілбур Росс. — «Департамент продовжить жорсткий контроль за експортом чутливих технологій, щоб гарантувати, що наші інновації не будуть використані тими, хто загрожує нашій національній безпеці».

Що відбувається між Huawei та США?

Протистояння між США та компанією Huawei стало продовженням торговельної війни між Штатами та Китаєм. Усе почалося в серпні 2018 року, коли США ухвалили закон, який забороняє працівникам і підрядникам державних відомств використовувати пристрої китайських виробників. Уже тоді цей закон зачепив Huawei. Компанія подала в суд на уряд США та спробувала оскаржити заборону.

На початку 2019 року Міністерство юстиції США звинуватило Huawei у промисловому шпигунстві. В американському уряді вважають, що техніка Huawei надає китайським спецслужбам доступ до зашифрованих даних пристроїв. Компанія звинувачення заперечує.

17 травня 2019 року президент США Дональд Трамп підписав указ про заборону використання обладнання Huawei на території країни. Заборона запрацювала з 13 серпня.

Після підписання відповідного указу президентом Міністерство торгівлі США внесло китайську компанію Huawei і повʼязаних з нею юридичних осіб у свій «чорний список» через загрозу нацбезпеці.

Після цього від співпраці з Huawei почали масово відмовлятись американські компанії. Першим це зробив Google . Це означало, що нові пристрої Huawei не матимуть доступу до оновлення операційної системи Android та сервісів компанії — крамниці застосунків Google Play, пошуковика Google Search, браузера Google Chrome, пошти Gmail, YouTube та Google-мап. Після цього в хід пішла важка артилерія — про припинення співпраці з Huawei оголосили процесорні гіганти Intel, Qualcomm та ARM. Далі в мережі почали з’являтися чутки, що компанія Microsoft припинить підтримку ноутбуків виробництва Huawei, які працюють на базі операційної системи Windows.

За новиною про те, що Huawei позбудеться підтримки Android, у мережі почали ширитися чутки, буцімто китайська компанія ще з 2012 року розробляє власну операційку. Проте вже невдовзі генеральний директор Huawei Жень Чженфей заявив, що ця операційна система не стане заміною Android.

Поки що Міністерство торгівлі США продовжує дозвіл для Huawei підтримувати наявні мережі та оновлювати програмне забезпечення. Що стосується довгострокових перспектив, то, не дивлячись на те, що провина компанії у шпигунстві не була доведена, репутація Huawei неминуче постраждає.

Найбільш оптимістичним у цій ситуації виявився засновник Huawei Жень Чженфей. Він заявив, що такий хід США не вплине на діяльність компанії, оскільки вони давно готувалися до схожого сценарію.