Адвокатка родин загиблих під час Революції гідності Євгенія Закревська відмовилася очолити департамент ГПУ у справах Майдану, оскільки вважає пріоритетом продовжувати вирішувати справи потерпілих. Про це вона написала у Facebook.
Вона підтвердила, що генеральний прокурор Руслан Рябошапка справді пропонував їй посаду в новоствореному органі, однак згоди сторони не дійшли.
«Ставимо пріоритет — інтереси справ Майдану. Тобто відкидаємо всі мої інші справи й особисті вподобання. І далі виходимо з цього. Женя Закревська не може бути одночасно й адвокатом — представником потерпілих — і прокурором. І навіть просто керівником прокурорів», — написала вона.
Закревська зазначила, що, погодившись на посаду в прокуратурі, вона б сильно «оголила фронт захисту потерпілих», який не буде кому перекрити. Також адвокатка зізналася, що ще однією причиною відмови від посади є міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
«Це не значить, що при міністрі Авакові розслідувати справи Майдану не має сенсу чи неможливо. Це лише значить, що з такою системною протидією я всередині системи не ефективна. Я ефективніше можу боротись ззовні. Саме з позиції представника потерпілих», — додала вона.
- 21 жовтня генеральний прокурор Руслан Рябошапка створив у відомстві новий департамент, який займатиметься провадженнями щодо Революції гідності.
- Екскерівник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що новопризначений керівник Департаменту нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів під час Майдану Віктор Мисяк до цього ніколи не розслідував справи Євромайдану, а навпаки — «виконував волю керівництва про блокування розслідування справ».
- Горбатюк заявив, що ніхто зі слідчих у справах Майдану не пройшов переатестацію до нового складу ГПУ.
- Генеральна прокуратура почала розслідувати можливу втрату частини матеріалів справи про вбивства учасників Євромайдану у лютому 2014 року.