Обшуки у власника «Прямого» проводили у справі про купівлю каналу. Партія Порошенка пов’язує це з Портновим і Трубою

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Працівники Держбюро розслідувань провели обшуки в житлі власника телеканалу «Прямий», колишнього депутата Партії регіонів Володимира Макеєнка у межах розслідування кримінального провадження про купівлю-продаж телеканалу. Про це theБабелю повідомила прессекретарка ДБР Анжеліка Іванова, додавши, що поки більше немає деталей.

Обшуки в помешканні Макеєнка проводили близько чотирьох годин. «Прямий» канал охарактеризував ці дії як «тиск і наступ на свободу слова». На телеканалі повідомили, що під час обшуків у квартирі були дружина Макеєнка та його адвокати. Близько о пів на першу слідчі покинули помешкання.

Партія «Європейська солідарність» заявила, що обшук у Макеєнка повʼязаний з колишнім першим заступником голови Адміністрації президента Андрієм Портновим.

«Ключову роль у цих діях, як завжди, відіграє поплічник Януковича Портнов та його «шістка» — керівник ДБР Труба», — йдеться в заяві політсили.

Макеєнко придбав телеканал «Тоніс» у 2017 році й перетворив його на «Прямий». На думку Портнова, який подав позов проти Порошенка, ця угода є формальною. Фактично ж каналом володіє Петро Порошенко.

Таким чином колишній президент нібито «відмив» гроші, отримав контроль над медіа й уникнув сплати податків. Портнов аргументує свої підозри тим, що, по-перше, у Макеєнка не було ні коштів, ні досвіду у сфері медіа для того, щоб утримувати канал. По-друге, на думку Портнова, на фіктивність правочину вказує низька вартість акцій каналу — Макеєнко купив їх за 16,7 млн грн. Адвокат Порошенка називає це «фантазіями», оскільки жодних аргументів, окрім оціночних суджень, Портнов не надає.

  • 12 серпня Петро Порошенко прийшов на допит у ДБР, де його допитали як свідка у справі про можливе ухилення від податків при купівлі телеканалу «Прямий». Пізніше він назвав допит тиском на журналістів і спробою рейдерського захоплення телеканалау з боку колишнього заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова. Порошенко зазначив, що не вірить слідству та готовий пройти поліграф у прямому ефірі на телеканалі «Прямий».