У власника телеканала «Прямий» проводять обшуки

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Справа про купівлю каналу «Прямий»

  • У 2017 році колишній депутат Партії регіонів Володимир Макеєнко купив телеканал «Тоніс» і перетворив його на «Прямий». На думку ексзаступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова, який подав позов проти Порошенка, ця угода є формальною. Фактично ж каналом володіє Петро Порошенко. Таким чином колишній президент нібито «відмив» гроші, отримав контроль над медіа й уникнув сплати податків. Портнов аргументує свої підозри тим, що, по-перше, у Макеєнка не було ні коштів, ні досвіду у сфері медіа для того, щоб утримувати канал. По-друге, на думку Портнова, на фіктивність правочину вказує низька вартість акцій каналу — Макеєнко купив їх за 16,7 млн грн. Адвокат Порошенка називає це «фантазіями», оскільки жодних аргументів, окрім оціночних суджень, Портнов не надає.

Працівники Держбюро розслідувань проводять обшуки в житлі власника телеканала «Прямий» Володимира Макеєнка. Прессекретарка ДБР Анжеліка Іванова заявила, що обшуки проходять «у рамках розслідування кримінального провадження про купівлю-продаж телеканала», пише Інтерфакс-Україна.

У «Прямому» назвали обшуки «тиском і наступом на свободу слова».

Повідомляється, що слідчий відмовився називати орган, який представляє, і заявив, що обшук проводить згідно з постановою суду. Він відмовився називати суд і уточнювати, за якою саме справою відбуваються обшуки.

  • 12 серпня Петро Порошенко прийшов на допит у ДБР, де його допитали як свідка у справі про можливе ухилення від податків при купівлі телеканала «Прямий». Пізніше він назвав допит тиском на журналістів і спробою рейдерського захоплення телеканалау з боку колишнього заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова.
  • 28 серпня Порошенка викликали до суду за цією справою.