Уряд Індії ухвалив рішення про розділення на дві частини штату Джамму та Кашмір, повідомляє Deutsche Welle.
Рішення ухвалили 31 жовтня. Згідно з ним, заселений переважно буддистами регіон Ладакх був відділений від решти штату, де проживають переважно мусульмани. Двоє нових губернаторів новостворених штатів уже склали присягу.
Як зазначає видання, цим рішенням індуїстський націоналістичний уряд у Нью-Делі хоче посилити свій контроль над індійською частиною Кашміру. Нині територія Кашміру поділена між Індією, Пакистаном та Китаєм. Пакистан також претендує на індійську частину Кашміру.
Про що йдеться?
Згідно з конституцією Індії, штат Джамму і Кашмір має особливу автономію. У цьому штаті всі закони, ухвалені центральним урядом (за винятком тих, що стосуються сфер оборони, зовнішніх звʼязків і деяких інших), повинні проходити схвалення місцевої асамблеї. Жителі інших регіонів Індії не мають право купувати в Кашмірі землю. Штат має власний прапор, зі статусом нарівні з державним.
Територія князівства Кашмір є предметом суперечки між Індією і Пакистаном з 1947 року, коли Британська Індія, отримавши незалежність, розділилася на дві держави за релігійною ознакою. Більшість жителів Кашміру — мусульмани, і спочатку передбачалося, що цей регіон відійде Пакистану, але махараджа (князь) Кашміру індус Харі Сінгх вирішив увійти до складу Індії, що викликало масове невдоволення населення князівства. У результаті спалахнула перша індо-пакистанська війна.
Регіон залишається осередком нестабільності, у Кашмірі немає державного кордону, а його територію розділяє лінія контролю.
- 5 серпня стало відомо, що уряд Індії вирішив скасувати автономію Кашміру. Йдеться про скасування статті 370 конституції країни, яка наділяє штат Джамму і Кашмір особливим статусом.
- Влада Пакистану вирішила скасувати рух автобусів між Лахором і столицею Індії Нью-Делі через конфлікт навколо Кашміру.