Індія вирішила скасувати особливий статус Кашміру

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Уряд Індії вирішив скасувати особливий статус регіону Кашмір, повідомляє ВВС.

Уряд має намір скасувати статтю 370 конституції країни, яка наділяє штат Джамму і Кашмір особливим статусом. «Статтю 370, яка наділяє Джамму і Кашмір особливим статусом, слід скасувати. Устрій Джамму і Кашміру повинен бути реорганізований», — заявив міністр внутрішніх справ Індії Аміт Шах, виступаючи в парламенті

Як уточнює видання, постанову, що містить відповідну пропозицію, підписав президент Рам Натх Ковінд. Документ продемонстрував депутатам Аміт Шах. Тепер це рішення має затвердити індійський парламент.

Про що йдеться?

Згідно з конституцією Індії, штат Джамму і Кашмір має особливу автономію. У цьому штаті всі закони, ухвалені центральним урядом (за винятком тих, що стосуються сфер оборони, зовнішніх звʼязків і деяких інших), повинні проходити схвалення місцевої асамблеї. Жителі інших регіонів Індії не мають право купувати в Кашмірі землю. Штат має власний прапор, зі статусом нарівні з державним.

Територія князівства Кашмір є предметом суперечки між Індією і Пакистаном з 1947 року, коли Британська Індія, отримавши незалежність, розділилася на дві держави за релігійною ознакою. Більшість жителів Кашміру — мусульмани, і спочатку передбачалося, що цей регіон відійде Пакистану, але махараджа (князь) Кашміру індус Харі Сінгх вирішив увійти до складу Індії, що викликало масове невдоволення населення князівства. У результаті спалахнула перша індо-пакистанська війна.

Регіон залишається осередком нестабільності, у Кашмірі немає державного кордону, а його територію розділяє лінія контролю.