Скандал із підкупом нардепів «Слуги народу»: депутат від «Голосу» Железняк погодився пройти поліграф

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:
Скандал із підкупом нардепів «Слуги народу»: депутат від «Голосу» Железняк погодився пройти поліграф

Голос / Twitter

Депутат «Голосу» і перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк заявив, що пройде поліграф, і заперечує можливий підкуп членів комітету депутатом Антоном Яценком.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«До мене та до моєї колеги [Галини Васильченко] не зверталися з такими пропозиціями, але якщо б ми дізналися про такі факти, якби до нас хтось звернувся, ми б про це дуже голосно говорили і зробили б з цього скандал [...]. Ходити опозиційним депутатам в ОП [Офіс президента] на детектор трохи виглядає якось недемократично, але, якщо будуть кликати на цю поліграф-вечірку, прийдемо. Нам у цьому питанні приховувати нічого», — сказав Железняк.

Він припустив, що у Яценка міг бути інтерес до голосування за законопроєкт «Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки обʼєктів нерухомості», за провал якого, імовірно, пропонувалися гроші, але до Комітету він не звертався.

«Можливо, він працював якимись іншими методами», — сказав Железняк.

Про що йдеться?

18 жовтня депутати на засіданні Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики «провалили» законопроєкт № 2047 «Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки обʼєктів нерухомості». Документ зареєстрований у парламенті 4 вересня 31 депутатом від фракцій «Голос» і «Слуга народу».

Він пропонує скасувати роботу так званих електронних майданчиків (спеціальне програмне забезпечення), через які оцінювачі та нотаріуси зобовʼязані подавати звіти про оцінку нерухомості до Єдиної бази. Це платна послуга — ціна за реєстрацію звіту і перевірку реєстрації нерухомості коливається від 680 до 1 800 грн за одну операцію. Документ передбачає відключення всіх авторизованих електронних майданчиків від Єдиної бази даних звітів про оцінку. Наявні електронні майданчики ЗМІ повʼязують із народним депутатом Антоном Яценком.

Екснардеп Сергій Лещенко повідомив, що, за його інформацією, 11 депутатів від СН, так звані люди Коломойського, у Комітеті отримали по $30 тис. від «зацікавлених осіб», щоб не голосувати за законопроєкт, який виключить приватні електронні майданчики з процедури оцінки нерухомості.