САП почала розслідувати можливе отримання хабара в $30 тисяч депутатами від «Слуги народу»

Автор:
Юлія Рябчун
Дата:

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом можливої корупції серед народних депутатів. Про це йдеться в повідомленні пресслужби САП.

Справу порушено за інформацією, оприлюдненою у ЗМІ. Розслідується можливе одержання хабара 11 народними депутатами, членами парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики. Народні депутати, можливо, отримали по $30 тис. неправомірної вигоди за голосування на засіданні комітету проти законопроєкту про ліквідацію корупційних схем при оцінці обʼєктів нерухомості.

Дані про кримінальну справу внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України — прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади та конфіскацією майна. Досудове розслідування ведуть детективи НАБУ.

Що говорять у фракції «Слуги народу»?

Члени комітету комітету з фінансів, податкової та митної політики готові пройти перевірку на поліграфі. Про це, зокрема, заявила theБабелю нардеп Ольга Василевська-Смаглюк («Слуга народу»). «Я готова пройти перевірку на поліграфі. Не хочу дозволяти іншим колегам з необережності або незнання паплюжити моє прізвище. Я не голосувала за чи проти, я утрималася. Вважаю всі три законопроєкти, які розглядали на комітеті, лобістськими», — розповіла депутат.

За її словами, протягом двох тижнів члени комітету розроблять і представлять свій проєкт закону про ліквідацію корупційних схем під час оцінки обʼєктів нерухомості. «Треба ліквідувати не тільки прокладки-електронні майданчики, але й Prozorro і CETAM», — додала Василевська-Смаглюк.

Про готовність пройти поліграф заявив і нардеп Олександр Дубінський. Він пообіцяв пройти перевірку на детекторі брехні в прямому ефірі.

Про що йдеться?

18 жовтня депутати на засіданні комітету «провалили» законопроєкт № 2047 «Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки обʼєктів нерухомості». Документ зареєстрували в парламенті 4 вересня, його автори — 31 депутат від фракцій «Голос» і «Слуга народу».

Він пропонує скасувати роботу так званих електронних майданчиків (спеціальне програмне забезпечення), через які оцінювачі та нотаріуси зобовʼязані подавати звіти про оцінку нерухомості до Єдиної бази. Це платна послуга — ціна за реєстрацію звіту і перевірку реєстрації нерухомості коливається від 680 до 1 800 грн за одну операцію. «Станом на 18.07.2019 р. з населення на користь майданчиків було стягнуто щонайменше 584,8 млн грн, тобто понад 1 млн грн на день «з повітря», — кажуть автори проєкту № 2047.

Документ передбачає відключення всіх авторизованих електронних майданчиків від Єдиної бази даних звітів про оцінку. Чинні електронні майданчики ЗМІ повʼязують із народним депутатом Антоном Яценком (член групи «За майбутнє»).

Екснардеп Сергій Лещенко повідомив, що, за його інформацією, деякі депутати від СН, так звані люди Коломойського, у комітеті отримали по $30 тис. від «зацікавлених осіб», щоб не голосувати за законопроєкт, який виключить приватні електронні майданчики з процедури оцінки нерухомості.

Після інциденту депутатів парламентської фракції «Слуга народу», які входять до комітету Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, можуть перевірити на детекторі брехні.