Скандал з підкупом нардепів «Слуги народу»: нардеп Дубінський пройшов поліграф

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський пройшов поліграф через скандал про можливий підкуп членів комітету. Процедуру транслювали в прямому ефірі в YouTube.

Перевірка на поліграфі тривала понад дві години. Серед іншого, нардепа питали, чи отримував він хабар за блокування законопроєкту № 2047 «Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки обʼєктів нерухомості»; чи знає він членів комітету, хто отримував хабар за блокування цього документа та чи отримував він неправомірну вигоду за ухвалення будь-яких рішень у стінах парламенту.

На всі питання, які стосувалися скандалу, Дубінський відповів негативно. Поліграфолог Віталій Опанасенко після процедури заявив, що «результати дослідження свідчать на користь опитуваного», проте офіційні результати з розшифровкою будуть доступні в понеділок, 28 жовтня.

Про що йдеться?

18 жовтня депутати на засіданні Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики «провалили» законопроєкт № 2047 «Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки обʼєктів нерухомості». Документ зареєстрований у парламенті 4 вересня 31 депутатом від фракцій «Голос» і «Слуга народу».

Він пропонує скасувати роботу так званих електронних майданчиків (спеціальне програмне забезпечення), через які оцінювачі та нотаріуси зобовʼязані подавати звіти про оцінку нерухомості до Єдиної бази. Це платна послуга — ціна за реєстрацію звіту і перевірку реєстрації нерухомості коливається від 680 до 1 800 грн за одну операцію. Документ передбачає відключення всіх авторизованих електронних майданчиків від Єдиної бази даних звітів про оцінку. Наявні електронні майданчики ЗМІ повʼязують із народним депутатом Антоном Яценком.

Екснардеп Сергій Лещенко повідомив, що, за його інформацією, 11 депутатів від СН, так звані люди Коломойського, у комітеті отримали по $30 тис. від «зацікавлених осіб», щоб не голосувати за законопроєкт, який виключить приватні електронні майданчики з процедури оцінки нерухомості.