Конфлікт у МОЗ: Кабмін звільнив держсекретаря Янчука

Автор:
Андрій Сухраков
Дата:

Кабінет міністрів звільнив державного секретаря Міністерства охорони здоровʼя Артема Янчука, який обіймав цю посаду з 2017 року. Про це повідомила ексголова МОЗ Уляна Супрун у себе в Facebook.

«По суті, уряд сьогодні звільнив чоловіка, який перебуває у декретній відпустці і доглядає трьох дітей. І зробили це без жодного попередження, як боягузи. Перед виходом у декрет він поклав свої обов’язки на генерального директора директорату стратегічного планування та євроінтеграції Ірину Литовченко», — зазначила вона.

Кабмін також призначив в. о. держсекретаря. Нею стала Інна Солодка.

Супрун також звинуватила премʼєр-міністра Олексія Гончарука в тому, що він сприяв легітимізації рейдерського захоплення МОЗ і зриву трансформації охорони здоровʼя.

«Шановна Уляна Супрун, мене відверто дивує позиція щодо «рейдерського захоплення» міністерства Міністром. На мою думку, Міністр повинна мати можливість сформувати собі команду. І я буду її в цьому підтримувати, хоча не завжди поділяю її вибір», — відреагував Гончарук.

За його словами, наступного тижня Кабмін оголосить конкурс на заміщення посади держсекретаря МОЗ.

А слова щодо зриву трансформації охорони здоровʼя Гончарук назвав відвертою брехнею.

«Особисто я підтримую і буду підтримувати багато ініціатив, започаткованих Вашою командою. Проте це не означає, що нова команда повинна утриматись від аналізу їх результатів і внесення коректив з метою підвищення ефективності системи», — уточнив він.

Конфлікт у МОЗ

  • 24 вересня працівники Міністерства охорони здоровʼя звернулися з відкритим листом до премʼєр-міністра Олексія Гончарука. Вони заявили, що дії нового керівництва МОЗ ставлять під загрозу продовження реформи охорони здоровʼя в Україні. Лист підписали працівники чотирьох директоратів Міністерства.

    Вони заявили про тиск з боку нових заступників міністра охорони здоровʼя. Так, керівникам двох напрямів було запропоновано «звільнитися» через різницю поглядів. «Нам прямо кажуть, що тепер треба працювати «по поняттям», — йшлося в листі.

    Автори додали, що останні три з половиною тижні не підписуються документи щодо закупівель і постачання ліків для важкохворих пацієнтів, блокуються закупівлі машин екстреної медичної допомоги у пілотних регіонах, призупинено процес автономізації Інституту раку, Інституту серця, лікарні «Охматдит», Інституту дитячої кардіології ім. Ємця, блокуються всі нормативні акти, необхідні для своєчасного запуску наступного етапу медичної реформи на рівні амбулаторної та спеціалізованої медичної допомоги.

  • 9 жовтня керівник Директорату стратегічного планування та євроінтеграції в Міністерстві охорони здоровʼя Ірина Литовченко повідомила, що 9 жовтня «за дуже несподіваним збігом обставин» стала в. о. держсекретаря МОЗ. Раніше вона стверджувала, що її можуть звільнити з відомства.
  • Зоряна Скалецька 2 жовтня провела коротку зустріч зі співробітниками, проте конфлікт зі звільненням голів директоратів владнати не вдалося. Співробітники МОЗ заявили, що міністр на жодне запитання від підлеглих не відповіла й оперативно залишила зал для нарад.
  • 11 жовтня в Міністерстві охорони здоровʼя сторонні особи вимагали документи і особисті справи співробітників міністерства.