Керівник директорату при МОЗ стала в. о. держсекретаря відомства. Раніше вона стверджувала, що її хочуть звільнити

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Керівник Директорату стратегічного планування та євроінтеграції в Міністерстві охорони здоровʼя Ірина Литовченко повідомила, що 9 жовтня «за дуже несподіваним збігом обставин» стала в. о. держсекретаря МОЗ. Раніше вона стверджувала, що її можуть звільнити з відомства.

Про це вона написала у Facebook.

«Наш держсек Артем Янчук прийняв дуже незвичайне для чоловіків нашої країни рішення і пішов у відпустку з догляду за дитиною (багатодітний батько, має вже трьох малюків). Оскільки сталося це максимально несподівано для мене, намагаюся дуже оперативно перебрати справи та вивчити свої нові посадові обовʼязки. Враховуючи всі події останніх тижнів, триватиме моя карʼєра в. о. держсека може дуже недовго. Тому хочу встигнути виправити хоча б деякі неприємності, про які ми вам розповідали в цьому місяці», — написала вона.

Литовченко заявила, що перше її доручення стосуватиметься списків на вході в міністерство, де працівники повинні реєструвати час, коли вони прийшли та коли пішли.

«Попрошу керівника служби держсекретаря доповісти, за чиєю ініціативою вони з’явилися на вході, чим регламентовані та чому співробітників зобов’язують у них відмічатися», — додала вона.

Що сталося?

24 вересня співробітники Міністерства охорони здоровʼя звернулися з відкритим листом до премʼєр-міністра Олексія Гончарука. Вони заявили, що дії нового керівництва МОЗ ставлять під загрозу продовження реформи охорони здоровʼя в Україні. Лист підписали співробітники чотирьох директоратів Міністерства.

Вони заявили про тиск з боку нових заступників міністра охорони здоровʼя. Так, двом керівникам напрямів було запропоновано «звільнитися» через різницю поглядів. «Нам прямо кажуть, що тепер треба працювати «по поняттям», — йдеться в листі.

Автори додали, що останні три з половиною тижні не підписуються документи щодо закупівель і постачання ліків для важкохворих пацієнтів, блокуються закупівлі машин екстреної медичної допомоги у пілотних регіонах, призупинено процес автономізації Інституту раку, Інституту серця, лікарні «Охматдит», Інституту дитячої кардіології ім. Ємця, блокуються всі нормативні акти, необхідні для своєчасного запуску наступного етапу медичної реформи на рівні амбулаторної та спеціалізованої медичної допомоги.

Що сказав премʼєр?

Наступного дня на лист відреагували глава МОЗ Зоряна Скалецька і премʼєр-міністр Олексій Гончарук. Скалецька у Facebook написала, що не бачить причин для звинувачень, а нове керівництво МОЗ не буде «згортати» раніше започатковані реформи. Гончарук заявив, що жоден професійний співробітник не має бути звільнений без достатніх підстав. Уже 27 вересня Зоряна Скалецька повідомила, що в МОЗ проведуть аудит роботи персоналу. «За його результатами найкращі, найефективніші працівники залишаться працювати на державу й український народ. Хто за картинками ховає неефективність і бездіяльність — на вихід», — заявила міністр.