До Києва приїде президентський комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), до якого входять президент ПАРЄ та голови політичних груп. Дата візиту наразі узгоджується. Про це повідомив член української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи, нардеп Олексій Гончаренко («Європейська солідарність»).
Сьогодні у Страсбурзі починається осіння сесія Асамблеї, а також урочистості на честь 70-річчя Ради Європи.
«Закінчилось засідання групи консерваторів, на якому було ухвалене рішення, що президентський комітет ПАРЄ і голови політичних груп мають приїхати до Києва для консультацій, це дуже важливо для України», — повідомив Гончаренко зі Страсбурга.
Він також додав, що нова генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич скоро відвідає Україну. «На засіданні Бюро ПАРЄ нова генсек Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич пообіцяла, що її перший візит відбудеться до Грузії, а другий в Україну. Нагадаю, що вона зараз приступає до своїх обовʼязків після відходу Турбйорна Ягланда, який зробив дуже багато для повернення Росії в ПАРЄ без санкцій», — додав Гончаренко.
За його словами, Україну підтримують члени групи «Балтик +» — це Литва, Латвія, Естонія та Грузія. Вони не будуть приймати участі в урочистостях і жодних святкуваннях 70-річчя, а також відмовилися відвідувати відкриття сесії. «Грузія вирішила бойкотувати всі засідання в залі. Литва надіслала дуже обмежену делегацію — дві людини з восьми. У принципі ці країни нас підтримують, і ми маємо відпрацьовувати спільну позицію», — підкреслив нардеп.
- Голова української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Єлизавета Ясько («Слуга народу») заявила, що відмовлятися від спілкування з Росією не можна, оскільки необхідно розуміти, що відбувається у світі, щоб захищати свої інтереси.
- У ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка фактично дозволяє російській делегації повернутися до складу Асамблеї. 25 червня Україна, Грузія і Велика Британія оскаржили відновлення повноважень Росії в ПАРЄ.
- Після затвердження резолюції про повернення РФ в ПАРЄ делегації семи країн залишили засідання на знак протесту.
- 24 вересня новий склад делегації України в ПАРЄ відмовився брати участь в урочистостях з нагоди 70 -річчя ПАРЄ через повернення делегації Росії. Разом з тим у ПАРЄ нагадали, що повноваження членів постійної делегації Верховної Ради (старого складу) закінчуються 30 вересня, а новий склад Україна поки не подала на затвердження. Це може призвести до того, що українська делегація не буде присутня у ПАРЄ до 27 січня 2020 року.