Згідно з новою доповіддю, вид «кінський каштан» офіційно вважається в Європі таким, що вимирає, повідомляє Euronews.
Це дерево належить до понад 400 європейських видів дерев, які були оцінені Міжнародною спілкою охорони природи (МСОП) щодо ризику зникнення.
Дослідження показало, що дві пʼятих (42%) видів перебувають під загрозою зникнення, а серед ендемічних дерев — 58%.
Шкідники та хвороби — головні загрози для дерев у Європі. Популяція культового кінського каштана особливо сильно постраждала під час навали інвазійного виду метеликів з Балкан.
Також загрозою для каштана є інвазійні види рослин, вирубка лісів та зміна клімату.
«Викликає тривогу той факт, що більш ніж половина ендемічних видів дерев у Європі зараз під загрозою зникнення», — заявив Крейг Хілтон-Тейлор, голова Червоного списку МСОП.
«Дерева необхідні для життя на Землі, і європейські дерева у всьому їхньому розмаїтті є джерелом їжі та притулку для незліченних видів тварин, як-от птахи та білки, також вони грають ключову економічну роль», — підкреслив він.
Ще один вид, якому загрожує серйозне скорочення чисельності — горобина. Причини дослідники називають ті ж, що і в випадку з каштаном.
- У садах Версаля засихають дерева. Вони пережили Французьку революцію, але не можуть витримати зміни клімату. Вʼязи, каштани та берези, які любили французькі королівські особи, тепер вибірково замінюють видами, що мають більше шансів протистояти більш високим температурам, новим паразитам і мінливим опадам.
- Вчені завершили перший глобальний аналіз загибелі тваринного та рослинного світів через діяльність людини і заявили про «лякаючу» кількість видів рослин, що зникають.
- Щорічно планета втрачає обсяги лісового покриву, які дорівнюють території Великої Британії. Рівень втрат досяг 26 млн га на рік, і за останні пʼять років зростає швидкими темпами, незважаючи на зобовʼязання, взяті країнами в межах декларації ООН про ліси в 2014 році.
- У Північній Америці за останні 50 років різко скоротилася популяція птахів — майже на 29%. У Канаді та США кількість птахів зменшилася майже на 3 млрд особин.