У Північній Америці за останні 50 років різко скоротилася популяція птахів — майже на 29%. У Канаді та США кількість птахів зменшилася на майже 3 млрд особин.
Про це пише The New York Times із посиланням на дослідження вчених Корнельской лабораторії орнітології.
Серед загиблих в основному переважають горобці, ластівки, зяблики та інші типи пернатих, які можуть мешкати в міських межах. Дослідники зазначають, що основною причиною зникнення є втрата середовища існування, в тому числі через інтенсивний розвиток сільського господарства та урбанізації. Також вчені припускають, що важливу роль у загибелі птахів незабаром зіграє зміна клімату, що може знищити безліч рослин.
Це нічого доброго не несе, оскільки птахи відіграють важливу роль у харчових ланцюгах і підтримують функціонування екосистем.
При цьому вчені зазначили, що в інших частинах планети така ж сама ситуація з птахами.
- У садах Версаля засихають дерева. Вони пережили Французьку революцію, але не можуть витримати зміни клімату. Цього літа в садах Версаля загинули грабові дерева, що росли над Великим каналом маєтка, а в садах Марії-Антуанетти вʼянуть буки.
- Щорічно планета втрачає обсяги лісового покриву, які можна порівняти з територією Великої Британії. Рівень втрат досяг 26 млн га на рік, і за останні пʼять років він зростає швидкими темпами, незважаючи на зобовʼязання, взяті країнами в межах декларації ООН про ліси в 2014 році.