Радіаційний фон в Україні після вибуху на російському полігоні під Сєвєродвінськом (Архангельська область, Росія) не змінився. Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.
«Результати вимірювань у період з 10 до 18 серпня свідчать про те, що радіаційний фон в Україні не зазнав ніяких змін, а саме потужність експозиціної дози на всій території України перебуває у своїх звичних межах, у повітряних пробах не виявлено додаткових радіонуклідів, які можуть свідчити про проходження над територією України радіоактивно забруднених мас», — повідомили в ДСНС.
Через інцидент у Росії радіометричну мережу Гідрометеорологічної служби України перевели в режим підвищеної готовності. Тепер радіометричні вимірювання роблять так:
- вимірювання потужності експозиційної дози 4 рази на добу (00:00, 06:00, 09:00, 18:00);
- вимірювання атмосферних опадів щоденно;
- відбирання атмосферних аерозолів у Києві, Сновську, Чорнобилі — щодоби по 12 годин.
До режиму більш частих вимірювань залучили метеостанції Сумської, Харківської, Луганської, Донецької областей. 12 серпня, з урахуванням змін погодних умов, до режиму частотніших вимірювань долучили Одеську область.
- Напередодні в Організації договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) показали карту можливого розльоту радіонуклідів після вибуху невідомої ракети на російському полігоні під Сєвєродвінськом (Архангельська область). На карті видно, що хмара радіонуклідів захопила частину України.
- 8 серпня в Архангельській області на військовому полігоні в одній із частин Морського флоту стався вибух. Внаслідок події загинули сім осіб — пʼятеро працівників «Росатому» і двоє з міноборони РФ.
- За словами науковця Джеффрі Льюїса з Інституту міжнародних досліджень Мідлбері, аварія могла статися під час випробувань крилатої ракети з ядерною установкою, про яку торік говорив президент Росії Володимир Путін. Росія називає ракету 9М730 «Буревісник», а НАТО ідентифікує її як SSC-X-9 Skyfall.
- Пресслужба Росгідромету за результатами дослідження стану радіаційного фону в Сєвєродвінську в день вибуху повідомила, що доза гамма-випромінювання була перевищена у 4—16 разів.
- Військові експерти припускають, що вибух ракети на території полігону може означати створення Росією «зброї Судного дня», яка може бути використана в ядерній війні.