Італійський модний будинок Versace вибачився після того, як випустив у продаж футболки з принтом, де зображена некоректна карта Китаю, повідомляє The Global Times.
Через помилку в дизайні Гонконг та Макао, які мають статус спеціальних адміністративних районів Китаю, були помилково позначені як країни.
У заяві Versace йдеться, що футболки вилучили з продажу та знищили. «Це — недбалість нашої компанії, ми якнайщиріше перепрошуємо за наслідки», — наголошується в ній. Модний будинок запевнив, що поважає територіальний суверенітет Китаю.
Через помилку від співпраці з брендом відмовилася китайська актриса Ян Мі.
Versace — не перша компанія, яка помилково назвала Гонконг країною. Зокрема, раніше Китай вимагав від міжнародних авіакомпаній, щоб на своїх сайтах вони називали територію не просто як «Гонконг», а «Гонконг, Китай».
Гонконг і Макао — спеціальні адміністративні райони КНР. Раніше вони були британською та португальською колоніями відповідно. У 1984 році був підписаний договір, згідно з яким з 1997 року Гонконг переходить під китайську юрисдикцію. Макао був переданий КНР у 1999 році.
За Гонконгом закріплені особливі права: у нього є власний уряд, вищі законодавчий і судовий органи, валюта та Конституція. В 2047 році дія автономного статусу закінчується.
Помилка відбулася на фоні протестів у Гонконзі, які почалися в середині червня. Місцеві жителі виступали проти закону про екстрадицію осіб, підозрюваних у порушенні закону, на материковий Китай. У найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Критики законопроєкту вважали, що він може бути використаний для передачі до рук китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
Під час однієї з акцій люди прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили зал засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми.
- У липні в Гонконзі сотні тисяч людей вийшли на антиурядову акцію. Поліція застосувала до них сльозогінний газ і гумові кулі через те, що активісти оточили офіс центральної влади Китаю.
- 11 серпня, під час антиурядових акцій протесту в Гонконзі відбулися зіткнення між демонстрантами та поліцією.
- Раніше аеропорт Гонконгу скасував понад 200 рейсів через масові протести.