Аеропорт особливого адміністративного району Китаю Гонконгу скасував понад 200 рейсів через масові протести. Як повідомляє радіостанція RTHK, понад третину працівників беруть активну участь у мітингах, тому аеропорт не може працювати на повну потужність.
Чому і коли почалися протести в Гонконзі?
Протести в Гонконзі почалися в середині червня. Місцеві жителі виступали проти закону про екстрадицію осіб, підозрюваних у порушенні закону, на материковий Китай. У наймасовішій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Критики законопроєкту вважають, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
Під час однієї з акцій люди прорвалися в будівлю парламенту. Вони захопили зал засідань і встановили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.
Зараз працює одна злітно-посадкова смуга замість двох. Є збої в роботі стійок реєстрації.
Адміністрація аеропорту рекомендувала пасажирам перевіряти останню інформацію про рейси у своїх авіаперевізників, перш ніж вирушати в місце вильоту.
Мітинги в Гонконзі вплинули й на роботу місцевого метро. Також порушено рух автомобілів, оскільки частина тунелів і дорожніх смуг заблокована.
- 3 серпня в Гонконзі активісти зібралися на нові масштабні протести та перекрили тунель Крос-Харбор, який повʼязує острів і напівострівну частину міської зони Гонконгу Коулун.
- У Гонконзі демонстранти застосували проти поліції лазери, щоб уникнути ідентифікації своїх облич камерами.
- Влада Гонконгу відклала розгляд закону про екстрадицію в Китай, який спричинив масові акції протесту, на невизначений термін. Втім, протести продовжуються.