Чому і коли почалися протести в Гонконзі?
Протести в Гонконзі почалися в середині червня. Місцеві жителі виступали проти закону про екстрадицію осіб, підозрюваних у порушенні закону, на материковий Китай. У наймасовішій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Критики законопроєкту вважають, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.
Під час однієї з акцій люди прорвалися в будівлю парламенту. Вони захопили зал засідань і встановили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.
У Гонконзі активісти збираються на нові масштабні протести і вже перекрили тунель Крос-Харбор, який повʼязує острів і напівострівну частину міської зони Гонконгу Коулун. Також розпочато будівництво барикад, повідомив Ентоні Дапіран у себе в Twitter.
«Насправді потрібно не так багато людей — лише кілька сотень, щоб перекрити тунель Крос-Харбор і спричинити хаос на дорогах міста», — зазначив він.
Так, маніфестаціями охоплений район Вонкок. Звідти активісти пішли вулицями міста. Передбачається, що мітинги триватимуть і в неділю. А на понеділок, 5 серпня, активісти запланували масштабний страйк, до якого мають приєднатися декілька профспілок.
Серед вимог активістів — відставка глави адміністрації Гонконгу Керрі Лам.
- У Гонконзі демонстранти застосували проти поліції лазери, щоб уникнути ідентифікації своїх облич камерами.
- Правоохоронці в Гонконзі проти активістів застосували сльозогінний газ і гумові кулі після того, як безуспішно намагалися переконати демонстрантів розійтися.
- Влада Гонконгу відклала розгляд закону про екстрадицію в Китай, який спричинив масові акції протесту, на невизначений термін.