Активісти в Гонконгу збираються на новий масовий мітинг. Вже розпочали будівництво барикад

Автор:
Андрій Сухраков
Дата:

Чому і коли почалися протести в Гонконзі?

  • Протести в Гонконзі почалися в середині червня. Місцеві жителі виступали проти закону про екстрадицію осіб, підозрюваних у порушенні закону, на материковий Китай. У наймасовішій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Критики законопроєкту вважають, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

    Під час однієї з акцій люди прорвалися в будівлю парламенту. Вони захопили зал засідань і встановили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.

У Гонконзі активісти збираються на нові масштабні протести і вже перекрили тунель Крос-Харбор, який повʼязує острів і напівострівну частину міської зони Гонконгу Коулун. Також розпочато будівництво барикад, повідомив Ентоні Дапіран у себе в Twitter.

«Насправді потрібно не так багато людей — лише кілька сотень, щоб перекрити тунель Крос-Харбор і спричинити хаос на дорогах міста», — зазначив він.

Так, маніфестаціями охоплений район Вонкок. Звідти активісти пішли вулицями міста. Передбачається, що мітинги триватимуть і в неділю. А на понеділок, 5 серпня, активісти запланували масштабний страйк, до якого мають приєднатися декілька профспілок.

Серед вимог активістів — відставка глави адміністрації Гонконгу Керрі Лам.