«Справа Роттердам+»: суд заарештував на два місяці колишнього члена НКРЕКП Євдокимова

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

Соломʼянський районний суд Києва обрав запобіжний захід колишньому членові Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Володимиру Євдокимову, який був затриманий у справі «Роттердам+».

Як повідомляє громадська організація «Центр протидії корупції», Євдокимову дали два місяці арешту із заставою в 2 млн грн.

«Щастя — це коли тобі дають заставу в 2 млн за підозру у 18,87 мільярда гривень збитків для споживачів електроенергії. І це в 25 разів нижче за заставу, що просив прокурор (САП [Спеціалізована антикорупційна прокуратура] просила 50 млн грн)», — сказано в повідомленні.

Загалом у цій справі повідомлено про підозру шести особам, у тому числі колишньому голові комісії Дмитру Вовку. Їх підозрюють у зловживаннях, які завдали понад 18,8 млрд грн збитків.

Справа «Роттердам+»

Формулу «Роттердам+» НКРЕКП почала використовувати з квітня 2016 року. Вона встановлює тариф для теплових електростанцій на базі середньої ціни вугілля за імпортним паритетом за останній рік. Після цього почалося підвищення цін на електроенергію — тариф в Україні був привʼязаний до вартості вугілля на товарних біржах Нідерландів. У березні 2017 року НАБУ почало розслідувати змову при впровадженні формули «Роттердам+». У жовтні 2018 року керівник НАБУ Артем Ситник заявив, що українці переплатили 15 млрд грн через необґрунтоване застосування цієї формули.