ДБР оголосило про підозру топменеджерам банку «Фінанси та кредит». Їх підозрюють у розтраті понад 2,5 млрд грн

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:
ДБР оголосило про підозру топменеджерам банку «Фінанси та кредит». Їх підозрюють у розтраті понад 2,5 млрд грн

Костянтин Жеваго 11 липня 2019 року.

Evgeniy Maloletka / Bloomberg via Getty Images

Державне бюро розслідувань оголосило про підозру у розтраті понад 2,5 млрд грн двом топменеджерам ліквідованого банку «Фінанси та кредит», який належав народному депутату й бізнесменові Костянтину Жеваго.

Про це повідомила перший заступник директора ДБР Ольга Варченко.

Слідство вважає, що схему з виведення грошей організували ексзаступник голови правління банку, начальник одного з управлінь та інші топменеджери. На причетність до схеми перевіряють і депутата Жеваго.

Було встановлено, що протягом 2007—2014 років офшорна компанія відкрила кредитні лінії в іноземних банках. «Фінанси і кредит» поручився за цю компанію та уклав з іншими іноземними банками договори на суму понад $113 млн (2,9 млдр грн), поручившись власними коштами. У 2015 році за невиконання зобовʼязань офшорною компанією іноземні банки стягують $113 млн з рахунків банку «Фінанси і кредит», при чому застава була списана відразу після того, як банк був оголошений неплатоспроможним.

За словами Варченко, раніше про підозру повідомили пʼяти топменеджерам банку. Двоє з них — у міжнародному розшуку. Одного з колишніх заступників голови правління в липні було взято під варту з можливістю застави у 232 млн грн.