Український паралімпієць побив світовий рекорд у Ла-Манші. Він проплив 62 км без перерви

Автор:
Тетяна Павлова
Дата:

Український паралімпієць Олег Іваненко подолав рекордну відстань 62 кілометри, пробувши у протоці Ла-Манш 18 годин.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Є рекорд світу! Ла-Манш підкорений! І можна сказати, що навіть двічі. За 18 годин безперервного запливу я подолав 62 кілометри. А це майже вдвічі більше, ніж передбачалося, якби ми пливли прямим курсом. Але через сильні течії і вітер довелося йти галсами. Звідси і вийшла така збільшена протяжність запливу», — повідомив рекордсмен.

Він розповів, що ближче до ночі температура повітря впала майже до +12 °C, зірвався сильний вітер. «Але я плив. Однак навіть при такій протяжності нашого шляху, наполегливості і прагненні до перемоги до французького берега ми не допливли всього 8 кілометрів. Почався відплив, і ми потрапили в сильну течію, яку навіть суперпідготовлений паралімпієць подолати не зможе. Тому було прийнято дуже непросте для мене рішення повертатися в англійський порт», — зазначив Іваненко.

Згідно з попередньо узгодженим планом, параолімпієць мав за добу перепливти Ла-Манш (32 км по прямій) з англійського берега до французького. Весь час запливу спортсмена супроводжувала команда, яка контролювала його стан.

Заплив стартував о 12:00 1 серпня і завершився близько 6:00 2 серпня.