Вища рада правосуддя (ВРП) заявила про тиск на суддів Окружного адмінсуду Києва після того, як вони прийняли рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку.
Як повідомляє пресслужба ВРП, тиск чинили представники влади, включно з тодішнім президентом Петром Порошенком.
Тиском у ВРП назвали засідання Ради національної безпеки і оборони, яке Порошенко скликав у квітні, відразу після оприлюднення рішення суду.
«Судді звертають увагу, що на час проведення зазначеного засідання РНБО повного тексту судового рішення у справі ще не було, тобто ані сторони у справі, ані будь-які інші особи на той момент не могли бути знайомі з мотивацією рішення суду, на якому ґрунтується вже оприлюднена його резолютивна частина. На той час тривали процесуальні процедури із завершення розгляду справи», — йдеться в повідомленні.
За фактом тиску Генеральна прокуратура та Державне бюро розслідувань порушили низку кримінальних справ і тепер у ВРП вимагають оприлюднити результати розслідування.
- 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва, розглянувши на судовому засіданні справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку (НБУ), Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПАТ «КБ «ПриватБанк», і визнав нечинним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій ПриватБанку.
- Колишній акціонер ПриватБанку, бізнесмен Ігор Коломойський хоче, щоб держава повернула йому $2 млрд капіталу банку, і тоді він відмовиться від судових спорів у цій справі.
- 26 липня стало відомо, що Генеральна прокуратура і Національне антикорупційне бюро підозрюють суддів Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) у втручанні в роботу державних органів. 2 серпня суддям почали вручати підозри.