«Мені не потрібен ПриватБанк». Коломойський хоче, щоб держава повернула йому $2 млрд

Автор:
Олена Мельник
Дата:

Колишній акціонер ПриватБанку, бізнесмен Ігор Коломойський хоче, щоб держава повернула йому $2 млрд капіталу банку, і тоді він відмовиться від суперечок у суді в цій справі. Про це він сказав в інтервʼю «Економічній правді» ,відповідаючи на питання, чи планує він подавати нові позови з вимогою про компенсацію.

«Мені незрозуміла позиція держави. Вони хочуть залишити собі ПриватБанк? Нехай залишають. Мені не потрібен ПриватБанк. Але там лежало два мільярди доларів капіталу. Нехай повернуть, і немає питань. Приват — це тягар для держави. Вона не знає, що з банком робити. Держава просрала весь кредитний портфель, який був у банку, і зараз розповідає, що з вини Коломойського і Боголюбова за кредитами нічого не платиться», — заявив Коломойський.

Він додав, що після зміни влади в Україні розраховує «на чесний і справедливий суд і чесну правову оцінку».

«Поки буде Порошенко, ніякого справедливого суду в країні не буде. І не тільки з мого питання. Я нікуди не поспішаю. Для мене це не питання життя і смерті. Питання не в грошах, а в принципі», — додав бізнесмен.

Коломойський також вважає, що Лондонський суд не визнав юрисдикцію у справі про націоналізацію ПриватБанку тому, що йому надали сфабриковані докази.

«Суд обдурили. Понад $2,5 млрд [кошти, які нібито були виведені з банку з урахуванням процентів] ніколи банк не залишали і були всередині банку. В той же день, коли ці гроші бралися, вони заводилися назад. Це було хеджування

Засіб обмеження ризику шляхом укладання протилежної угоди. Форма страхування вартості товару або прибутку, валютного ризику при здійсненні фʼючерсних угод у банківській, страховій, біржовій та комерційній практиці.
. Гроші з банку не виходили. Суд визнав сумнівними операції на кілька сотень мільйонів, але, повірте, і з ними немає сумнівів», — додав він.

  • ПриватБанк був націоналізований 21 грудня 2016 року — Міністерство фінансів купило 100% акцій банку за 1 грн. За даними НБУ, станом на 21 грудня Ігор Коломойський володів безпосередньо 41,6% акцій банку, ще 16,5% — опосередковано через компанію Triantal investments LTD. Геннадій Боголюбов прямо та опосередковано володів 41,5% акцій банку. Власником 2,7% акцій банку був голова правління Олександр Дубілет.
  • У грудні 2017 року ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського і Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Банк стверджує, що вони незаконно привласнили $1,9 млрд у 2013—2014 роках через низку удаваних правочинів, а гроші вивели на свої компанії.
  • Суд не ухвалював рішення за цим позовом, але як забезпечувальний захід видав наказ про арешт активів Коломойського і Боголюбова на суму понад $2,5 млрд у всьому світі. У листопаді 2018 року суд Лондона відмовився розглядати позов ПриватБанку — він дійшов висновку, що не має для цього юрисдикції. Пізніше Лондонський суд також зняв арешт з активів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
  • Національний банк України 18 грудня подав позов у першу інстанцію суду Республіки і кантону Женеви (Швейцарія) проти одного з колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського на загальну суму 6,64 млрд грн.
  • У лютому 2019 року екс-власники ПриватБанку подали позов проти уряду. Вони вимагають визнати недійсним договір про купівлю-продаж акцій ПриватБанку, який був укладений у грудні 2016 року між Мінфіном та вищевказаними особами.