З російського полону повернули собаку, яку захопили разом з українськими моряками і суднами в Керченській протоці

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

В Україну повернули чотирилапу улюбленицю екіпажу буксира «Яни Капу» — собаку Джессі. Її у листопаді 2018 року захопили російські військові разом з українськими моряками і суднами в Керченській протоці. Про це повідомив у Facebook адвокат українських військовополонених моряків Микола Полозов.

«Собаку Джессі, яка була захоплена разом з 24 військовополоненими українськими моряками, сьогодні повернули додому. Про собаку практично відразу після зустрічі з нашими адвокатами повідомили моряки — члени екіпажу буксира «Яни Капу», попросили її знайти і постаратися повернути додому. Кілька місяців пішло на її пошуки і досягнення домовленостей з СУ ФСБ і керченськими прикордонниками, які залишили її у себе», — написав Полозов.

На момент захоплення українських моряків, Джессі було три місяці. Тварину помітили не одразу, весь цей час вона перебувала у співробітників прикордонної служби РФ в окупованій Керчі.

Адвокатка Анастасія Георгієвська повідомила, що Джессі віддали родині українського моряка Сергія Чуліби. Зараз вона знаходиться в Херсонській області.