У посольстві України в Індії зіпсували бюлетені через неправильні печатки

Автор:
Тетяна Павлова
Дата:

У посольстві України в Індії внаслідок використання неправильних печаток зіпсували бюлетені, призначені для дострокових парламентських виборів.

Про це the Бабелю повідомила речниця МЗС України Катерина Зеленко.

«Стався технічний збій, але вже вчора через Центральну виборчу комісію вдалося замовити додаткові бюлетені, виготовити додатковий тираж, який вже було відправлено до індійської столиці. Ризику зриву голосування на цій виборчій дільниці немає», – запевнила Зеленко.

Вона уточнила, що йдеться про передрук 164 бюлетенів, що дорівнює кількості виборців на цій закордонній виборчій дільниці.

Зеленко додала, що на інших дільницях за кордоном подібних випадків не виникало.

Водночас LB.ua повідомляє, що МЗС у своєму листі, адресованому українським посольствам, заявило про неприпустимість передачі виборчим дільницям з виборів депутатів печаток виборчих дільниць з виборів президента.

Наголошується, що ці печатки мають бути повернуті в МЗС одразу після президентських виборів. У відомстві попередили, що посли несуть персональну відповідальність за зрив підготовки до голосування.

  • 21 липня в Україні відбудуться позачергові вибори до Верховної Ради України. Вибори відбуватимуться за змішаною системою — половину нардепів обиратимуть за закритими списками, решту — на мажоритарних округах.
  • У день тиші, 20 липня, спостерігачі Комітету виборців України зафіксували масові порушення виборчого законодавства. Факти незаконної агітації кандидатів у депутати виявили, зокрема, в Закарпатській, Запорізькій, Херсонській, Кіровоградській, Донецькій, Одеській, Черкаській, Миколаївській, Чернігівській областях. Водночас поліція Києва розслідує 38 кримінальних проваджень щодо порушення виборчого процесу.