Верховна рада підтримала за основу і в цілому проєкт постанови № 10397 «Про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів». За відповідне рішення проголосували 227 народних депутатів.
Водночас постановою про звіт, яку ухвалила Верховна Рада, парламент припинив діяльність ТСК.
ТСК вважає за необхідне продовжити контроль над розслідуванням низки профільних кримінальних проваджень, а також виступає за врегулювання правового статусу комунальних силових структур на законодавчому рівні.
Комісія дійшла висновку, що необхідно продовжити контролювати досудові розслідування вбивств Гандзюк і бердянського активіста, учасника бойових дій на Донбасі Віталія Олешка (позивний «Сармат»), а також замаху на одеського громадського діяча і голову міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика.
Крім того, у звіті йдеться, що за нападом на одеського активіста Сергія Стерненка немає результатів розслідування, а справа не передана до суду.
Щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших активістів у парламенті відзвітував голова Тимчасової слідчої комісії Борислав Береза.
«ТСК виявила факти неодноразового закриття кримінальних проваджень за фактами нападів на громадських активістів. Це має системний характер. Комісія звертає увагу на необхідність активізації зусиль правоохоронних органів для повного розслідування», — заявив нардеп.
Він наголосив, що комісії невідомі результати службових розслідувань, бо їх не надали.
«Вважаю роботу правоохоронних органів щодо нападів на активістів незадовільною. Активісти, які борються з корупцією, незахищені», — резюмував Береза.
- Тимчасова слідча комісія (ТСК) рекомендуватиме Генеральній прокуратурі й адвокатам після закінчення розслідування вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк звернутися до Державного бюро розслідувань (ДБР), щоб перевірити дії правоохоронців, які працювали над цією справою.
- 31 липня 2018 року на радника міського голови Херсона Катерину Гандзюк вилили близько літра кислоти. Вона отримала хімічні опіки 30% тіла. 4 листопада Гандзюк померла в лікарні. Замовником вбивства слідство вважає керівника Херсонської обласної ради Владислава Мангера. 11 лютого йому оголошено про підозру в організації злочину.
- Міжнародна правозахисна організація Freedom House опублікувала щорічний звіт Freedom in the world 2019, який вкотре відзначає зниження глобального рівня демократії у світі у 2018 році. У звіті Україна визначена як «частково вільна» країна з сукупною оцінкою свободи в 60 зі 100 можливих балів.