Тимчасова слідча комісія (ТСК) буде рекомендувати Генеральній прокуратурі та адвокатам після закінчення розслідування вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк звернутися у Державне бюро розслідувань (ДБР), щоб перевірити дії правоохоронців, які працювали над цією справою.
Про це після підсумкового засідання ТСК заявив глава комісії і народний депутат Борислав Береза.
«Ми будемо рекомендувати стороні захисту і ГПУ звернутися після закінчення розслідування в ДБР, щоб ДБР дало оцінку всіх дій чи бездіяльності всіх органів, які брали участь у цьому розслідуванні», — сказав він.
Береза зазначив, що результати своєї роботи і висновки щодо всіх вивчених справах комісія надасть 10 червня.
Він також висловив обурення у звʼязку з тим, що деякі речові докази у справах про напад на активістів втрачені, а винні в цьому не отримали покарання, оскільки вони змінили роботу і перейшли в новостворені органи.
- 31 липня 2018 року на радника міського голови Херсона Катерину Гандзюк вилили близько літра кислоти. Вона отримала хімічні опіки 30% тіла. 4 листопада Гандзюк померла в лікарні. Замовником вбивства слідство вважає керівника Херсонської обласної ради Владислава Мангера. 11 лютого йому оголошено про підозру в організації злочину.
- На початку травня Генеральна прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо пʼятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк.
- Шевченківський районний суд Києва заочно заарештував Олексія Левіна, підозрюваного у вбивстві активістки. Його оголосять у міжнародний розшук.
- 18 травня у низці міст України і світу пройшла акція під назвою «Хто замовив Катю Гандзюк». Участь у ній взяли мінімум 40 міст України та 10 світових столиць.