Екстрадиція Фірташа до США: Австрія вирішує, чи відповідає це її національним інтересам

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

Питання про екстрадицію українського бізнесмена Дмитра Фірташа перебуває на стадії розгляду Міністерства закордонних справ Австрії. Про це пише DW.

Зараз міністерство вивчає, чи відповідатиме рішення про екстрадицію національним інтересам Австрії.

«Відповідно до австрійського законодавства, міністр юстиції має ухвалювати рішення “з урахуванням інтересів та міжнародних зобовʼязань Республіки Австрія”. Саме з цього погляду питання екстрадиції має оцінити МЗС», — пише видання.

Пізніше МЗС має направити свою офіційну позицію міністру юстиції, який і ухвалить остаточне рішення щодо екстрадиції українського олігарха. Але скільки часу триватиме розгляд питання, невідомо.

Справа Фірташа

Дмитра Фірташа затримали у Відні 12 березня 2014 року за запитом американської влади — він перебував під слідством Федерального бюро розслідувань і був оголошений у міжнародний розшук. Його підозрюють у хабарі на $18,5 млн індійським чиновникам за дозвіл на розробку родовищ титану в індійському штаті Андхра-Прадеш. Готову продукцію Фірташ планував продавати компанії Boeing, а річний прибуток від цього міг скласти близько $500 млн.

13 березня Земельний суд Відня ухвалив рішення про екстрадиційний арешт, і через 8 днів Фірташ вийшов під заставу в €125 млн. Сам бізнесмен назвав це переслідування політично вмотивованим і подав апеляцію. 30 квітня 2015 року суд Відня відхилив клопотання про екстрадицію.

Прокуратура оскаржила це рішення, і 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня дозволив екстрадицію Фірташа до США. Того ж дня Фірташа затримали. Цього разу — за запитом Іспанії, яка оголосила бізнесмена у міжнародний розшук ще наприкінці 2016 року. Там бізнесмена підозрювали у відмиванні коштів. Але австрійський суд відмовив у естрадиції Фірташа до Іспанії.

24 жовтня 2018 року суд Європейського Союзу визнав, що екстрадиція бізнесмена Дмитра Фірташа до США не порушує Хартію основних прав Європейського Союзу.