У «Європейській солідарності» звинуватили «Нацкорпус» у побитті активістки під Конституційним судом. Націоналісти говорять про провокації

Автор:
Костя Андрейковець
Дата:

У партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка звинуватили «Національний корпус» і «Нацдружини» в тому, що їх активісти побили представників політсили під час мітингу під будівлею Конституційного суду в Києві.

Віцеспікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що побили активістів молодіжного крила і главу «Солідарної молоді» Дінару Габібуллаєву.

«Поблизу Конституційного суду відбулися провокації та сутички: відбулася бійка, і були побиті активісти молодіжки «Європейської солідарності». І зараз голова нашої молодіжної організації Дінара знімає побої у лікарні. Тому що напали на неї чоловіки, які чомусь називаються «Нацдружинами», «Нацкорпусом», — сказала вона.

Геращенко назвала атаку «провокацією» і заявила, що в поліцію вже написана заява.

Сама Габібуллаєва у себе в Facebook написала, що вона отримала травму ноги, коли, за її словами, «нацдружинники» ламали вудочки та рвали плакати.

Вона також заявила, що націоналісти розірвали партійні і державні прапори.

У коментарі theБабелю прессекретар «Нацкорпусу» Роман Чернишов розповів, що бійки не було і нікого не били, а представники «Європейської солідарності» з самого початку провокували на конфлікт.

«Я був там [на мітингу] з самого початку. Від них [«Європейської солідарності»] прийшли декілька депутатів і пенсіонери, які обзивалися і навмисно провокували на сутичку. Їх ніхто не бив. Ми попросили поліцію, щоб вони їх відгородили... Вели себе як дикі звірі, я такого ще не бачив», — сказав він.

За словами Чернишова, активісти «Нацкорпусу» справді зламали і порвали кілька партійних прапорів «Європейської солідарності», але коли на них почали «кидатися». Він додав, що після цього поліція відгородила їх від «ЄС», а останні «відфоткались» і пішли за годину до кінця мітингу.

Чернишов назвав звинувачення політсили Порошенка чистою провокацією.