Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк анонсував нову Стратегію кібербезпеки, яку розроблять за підсумками перевірки всіх державних електронних ресурсів на захищеність від атак.
Про це він написав у Facebook.
Данилюк нагадав, що в 2017 році на Україну була здійснена масштабна кібератака з Росії, від якої постраждали десятки українських банків, медіаресурсів, держустанов і приватних підприємств. Було заражено понад 13 тисяч компʼютерів у понад 200 держустановах.
«Цього року згідно з рішенням РНБО державні електронні інформаційні ресурси пройдуть огляд стану кіберзахисту. За його результатами буде підготовлена нова Стратегія кібербезпеки. У нашої країни є 5-річний досвід протистояння з потужним ворогом у кіберпросторі, він стане у нагоді при формуванні нового плану», — написав Данилюк.
Він зазначив, що Україна може своїми силами протистояти нападам. «В Україні працюють одні з найкращих ІТ-фахівців у світі, ми можемо захистити наш кіберпростір силами своїх талантів. Ми відкриті до пропозицій. Якщо ви спеціалізуєтеся на кіберзахисті і хочете допомогти Україні стати більш безпечною, надсилайте свої ідеї на [email protected]», — додав Данилюк.
- 17 травня Рада Європейського Союзу затвердила рамковий механізм запровадження санкцій за кібератаки. Він дозволить вводити обмеження проти осіб чи організацій, які несуть відповідальність або причетні до кібератак. Санкції будуть стосуватися і тих, хто допомагав фінансово або технічно в організації атак.
- У лютому фахівці СБУ з департаменту інформаційної безпеки змогли відбити масштабну кібератаку хакерів на компʼютери, які забезпечують роботу сайту Центральної виборчої комісії.