Рада Європейського союзу затвердила рамковий механізм запровадження санкцій за кібератаки. Про це зазначено в рішенні Ради ЄС.
«Рада встановила рамковий механізм, який дозволить ЄС запроваджувати цілеспрямовані обмежувальні заходи для стримування і реагування на кібератаки, які представляють зовнішню загрозу для ЄС або його держав-членів, включаючи кібератаки проти третіх держав або міжнародних організацій», — йдеться у повідомленні.
Механізм дозволить вводити обмеження проти осіб або організацій, які несуть відповідальність або причетні до кібератак. Санкції стосуватимуться і тих, хто допомагав фінансово або технічно в організації атак.
При цьому, механізм спрямований на тих, хто атакував за межами Євросоюзу й використовув зовнішню інфраструктуру.
Санкції передбачають заборону на вʼїзд до ЄС, а також заморожування активів фізичних та юридичних осіб. Європейським компаніям буде заборонено контактувати з внесеними в санкційний перелік.
- У столиці Естонії Таллінні пройшли навчання з кібербезпеки Locked Shields, які вважаються найбільшими в світі.
- Компанія Microsoft заявила про кібератаки проти працівників відомих центрів політичних досліджень у Європі. Атакам піддалися облікові записи працівників Німецького фонду Маршалла, європейських офісів Інституту Аспена, а також Німецького товариства зовнішньої політики. Загалом постраждали 104 акаунти працівників цих організацій у Бельгії, Німеччині, Польщі, Румунії, Сербії та Франції. За даними Microsoft, атаки чинилися в період з вересня до грудня 2018 року.