Рада ввела штраф за незаконне носіння військової форми, держнагород та наругу над похованнями захисників

Автор:
Олена Козаченко
Дата:

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо відповідальності за незаконні дії стосовно державних нагород, незаконне носіння військової форми одягу, наругу над місцем поховання захисника суверенітету та територіальної цілісності України та деяких інших осіб». За законопроєкт №9217 проголосували 235 народних депутатів.

Відповідно до закону купівля, продаж, обмін чи інша оплатна передача ордена, медалі, нагрудного знака, нагрудного знака лауреата державної премії, президентської відзнаки, орденської стрічки, стрічки медалей на планках або без таких, а так само їх привласнення або носіння особою, яка не має на те права чи незаконне зберігання тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією цих атрибутів.

Незаконне виготовлення цих орденів, медалей, нагрудних знаків або їх носіння тягнуть за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів з конфіскацією відповідних атрибутів.

Законом також забороняється носіння військової форми одягу зі знаками розрізнення військовослужбовців ЗСУ або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, особами, які не мають на це права. За це можна отримати від попередження до накладення штрафу від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів із конфіскацією форми.

Також, згідно з законом, за осквернення або руйнування братської могили чи могили Невідомого солдата, пам’ятників тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни — радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, воїнів-інтернаціоналістів та миротворців, а також осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції на Донбасі, учасників Революції гідності, борців за незалежність України у XX столітті, — караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.