Туреччина заблокувала доступ до Вікіпедії. Компанія подала до суду

Автор:
Андрій Сухраков
Дата:

Американська неприбуткова організація Wikimedia Foundation, яка є засновником онлайн-бібліотеки, подала до Європейського суду з прав людини через блокування ресурсу на території Туреччини. Про це йдеться на сайті компанії.

«Сьогодні ми звертаємося до Європейського суду з прав людини, Міжнародний суд, який розглядає справи про порушення прав людини у рамках Ради Європи, з проханням зняти більш як дворічне блокування Вікіпедії в Туреччині. Ми вдаємося до цих заходів у рамках нашої незмінної прихильності до знань та свободи висловлення думок як основних прав кожної людини», — йдеться в повідомленні.

Також цей вчинок прокоментувала директорка Wikimedia Foundation Кетрін Маер.

«Ми віримо, що інформація, знання робить світ кращим. Що коли ми ставимо запитання, дізнаємося факти, і здатні зрозуміти всі точки зору на проблему, це дає нам змогу створити основу для більш справедливого і толерантного суспільства. Вікіпедія — це глобальний ресурс, у формуванні якого може активно брати участь кожен. Саме завдяки цьому колективному процесу написання й переписування Вікіпедія стає більш корисною, комплексною й більш представницькою. Саме завдяки цьому процесу ми, глобальне суспільство, досягаємо всеосяжного консенсусу щодо того, як бачимо світ», — підкреслила вона.