У команді Зеленського пропонують повернути Коломойському $2 млрд за ПриватБанк взаємозаліком, а не грошима

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

Держава може повернути колишньому власнику ПриватБанку Ігорю Коломойському $2 млрд компенсації за націоналізацію не грошима, а взаємозаліком.

Про це сказала експертка команди обраного президента Володимира Зеленського з банківської діяльності Вікторія Страхова в ефірі програми «Он воно як» (спільне виробництво Bihus.Info та «24 каналу»).

«Ми тільки говоримо: “Він просить 2 мільярди”, але ми щось забуваємо, що все ж таки кредити певні компаніям своїм він давав, і вони не всі погашаються. Щось обслуговується, але більшою частиною не обслуговується. Чому б не зробити взаємозалік? Якщо йому винні — зарахуйте. І, можливо, трошки ще Ігор Валерійович буде винен ПриватБанку», — сказала Страхова.

Внаслідок взаємозаліку, за логікою підрахунків Страхової, компанії Коломойського можуть залишитися винними ПриватБанку близько 10 млрд грн.

  • Колишній акціонер ПриватБанку, бізнесмен Ігор Коломойський хоче, щоб держава повернула йому $2 млрд капіталу банку, і тоді він відмовиться від суперечок у суді в цій справі.
  • Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною націоналізацію ПриватБанку та нечинним із моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій ПриватБанку.
  • ПриватБанк був націоналізований 21 грудня 2016 року — Міністерство фінансів купило 100% акцій банку за 1 грн. За даними НБУ, станом на 21 грудня Ігор Коломойський володів безпосередньо 41,6% акцій банку, ще 16,5% — опосередковано через компанію Triantal investments LTD. Геннадій Боголюбов прямо та опосередковано володів 41,5% акцій банку. Власником 2,7% акцій банку був голова правління Олександр Дубілет.