У Києві до пʼятої річниці арешту Сенцова висадили квіти

Автор:
Катерина Коваленко
Дата:

Українські митці, науковці та координатори глобальної акції #SaveOlegSentsov висадили в Києві понад 200 квітів. Акцію приурочили до пʼятої річниці арешту українського режисера з Криму Олега Сенцова, якого пізніше засудили в Росії до 20 років позбавлення волі.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Флешмоб із висаджування квітів назвали «Саджайте квіти, а не людей».

Квіти висадили у Хрещатому парку в центрі столиці. Біля кожної рослини поставили табличку з іменем українця, якого Росія утримує в неволі.

Авторка ідеї — російська акторка Римма Зюбіна. За її словами, флешмоб підтримали у Празі та деяких інших європейських містах. Там саджали квіти та дерева, щоб нагадати світові про українських політвʼязнів.

До акції долучилися режисер Ахтем Сеітаблаєв, письменник Андрій Курков, вокаліст гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, звільнений з російського полону на Донбасі історик Ігор Козловський та філософ Вахтанг Кебуладзе.

  • 10 травня 2014 року російські силовики затримали українця Олега Сенцова в Сімферополі. Пізніше, у 2015 році, за сфабрикованим звинуваченням його засудили до 20 років колонії суворого режиму. Свій термін режисер відбуває на крайній півночі Російської Федерації, в місті Лабитнангі, за Полярним колом.
  • Свою провину Сенцов не визнає, а 14 травня 2018 року на знак протесту розпочав голодування, яке тривало 145 днів. Режисер вимагав, щоб влада Росії звільнила українських політвʼязнів. РФ на поступки не пішла, голодування довелося припинити через різке погіршення здоров’я режисера.
  • За даними організаторів глобальної акції #SaveOlegSentsov, щонайменше 98 українських політв’язнів утримують в Російській Федерації й окупованому Криму. Ще близько 120 військовополонених і цивільних заручників перебувають на окупованому Донбасі, 24 українські військовополонені моряки — у СІЗО «Лефортово» у Москві.