Під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2019 році вперше буде застосовано розумне пристосування процедури переведення тестових балів з української мови та літератури до цільової категорії випускників шкіл з мовами національних меншин, мови яких не належать до групи слов’янських. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Очільниця МОН додала, що до недавнього часу у цих учнів було мало можливостей вивчати українську мову, і зараз необхідно брати це до уваги.
«Тому що цим дітям — з угорських, румунських шкіл, мови яких дуже відрізняються від словʼянських, складно опановувати українську мову. Тому для них буде встановлено адаптивний поріг — нижчий за звичайний, який дасть їм можливість брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти», — зазначила Гриневич.
У 2021 році цей тимчасовий адаптивний період буде скасовано і буде запроваджено дворівневий іспит з української мови: базовий рівень — українська мова як державна, і поглиблене вивчення української мови та літератури.
Станом на сьогодні вивчення української мови у таких школах вже стало інтенсивнішим, зазначила Лілія Гриневич.
- Міністерство освіти змінило шкільну програму з історії України для 11-х класів. Туди були додані матеріали з історії створення Православної церкви України та надання Томосу про автокефалію.
- Міністерство освіти та науки і міністр Лілія Гриневич засудили факт жорстокого побиття вчителя фізкультури одним з батьків у ліцеї №157 в Києві. У відомстві попросили міністра внутрішніх справ Арсена Авакова взяти розслідування під особистий контроль.
- Соломʼянський районний суд Києва зобовʼязав Національне антикорупційне бюро розпочати кримінальне провадження проти премʼєр-міністра Володимира Гройсмана та міністра освіти Лілії Гриневич.